سوله سبک مرغداری

سوله سبک مرغداری

مدیر        ۴نظر    ساخت سوله   

سوله سبک مرغداری

سوله سبک مرغداری از جمله سوله هایی می باشد که امروزه بسیار مورد بحث قراردارد و ساخت آنها همانند ساخت سوله های صنعتی در الویت است .

سوله های مرغداری به حهت نوع کاربری انها نسبت به سایر سوله ها بیشتر ساخته می شوند . برای ساخت سوله مرغداری راه های زیادی وجود دارد و می توان این نوع سوله را با چند روش طراحی و اجرا کرد اما در بین انها یک روش بهترین و بهینه ترین روش می باشد .

جهت ساخت بهترین سوله سبک مرغداری با کیفیت تضمینی و قیمت بسیار مناسب با ما تماس بگیرید :

معمولا وقتی پیمانکاران قصد ساخت سوله مرغداری را دارند قصد بر این دارند تا هزینه ها را کاهش دهند به همین جهت به سراغ سوله هایی می روند که هزینه تمام شده انها پایین تر است .

اما در مورد سوله ها مرغداری این گزینه کمی تفات دارد . شاید بتوان در مورد سایر سوله ها با کمی تعییرات از سوله های ازرزان تر استفاده نمود و هزینه ها را کاهش داد اما سوله مرغداری به همین راحتی نیست . چرا ؟ به علت یک مسئله اساسی به نام بهداشت !

بله سوله های مرغداری می توان گفت از مهم ترین سوله هایی هستند که مسئله بهداشت در انها الویت اول را دارد .

کدام سوله ها برای مرغداری مناسب هستند ؟

سوله مرغداری را بسته به ابعاد سوله و همچنین محل ساخت ان می توان با یکی از سوله های خرپایی یا تیرورقی اجرا کرد .

اما چرا سوله های یو بی ام (UBM) را برای سوله مرغداری پیشنهاد نمی کنیم ؟ سوله های یو بی ام در وهله اول بدون عایق ساخته می شوند و برای همین منظور از داخل ، سوله را با مواد مخصوص عایق کاری می کنند .

اما این عایق به دلیل جنس خاصی که دارد در محیطی مثل مرعداری باعث به وجود امدن مشکلات خاصی میشود . یکی از این عمده مشکلات انتقال بیماری می باشد . در محیط هایی مثل مرغداری و دامداری ، بیماری بین دام یا طیور بسیار سریع منتقل می شود .

ساخت سوله سبک

چنانچه عامل این بیماری در محیط بماند می تواند به راحتی در محیط پخش شود و در نتیجه تمامی دام ها یا طیور ها آلوده می شوند .

ضمن اینکه سوله های یو بی ام محدودیت ساخت اندازه های بزرگ را نیز دارند و همین دو دلیل اساسی کافی است تا این نوع سوله برای سوله سبک مرغداری مناسب نباشد و عملا کنار گداشته می شود .

ساخت سوله سبک مرغداری با سوله های خرپایی

سوله های خرپایی که ممکن است راجب انها اطلاع داشته باشید بهترین نوع سوله در حال حاضر می باشند و ما قبلا در مقاله سوله های سبک خرپایی ویزگی های خاص و منحصر بفرد این نوع سوله ها را توضیح دادیم .

حال با توجه به همین ویژگی ها می توان گفت نه محدودیت در ساخت اندازه های دلخواه را داریم و نه مسائل بهداشتی . این سوله ها مسائل بهداشت را به خوبی حل می کنند ضمن اینکه می توانیم سازه مرغداری را با هر اندازه ای بسازیم .

وزن این سوله ها بسیار کمتر است به همین دلیل هزینه ساخت ان نیز پایین تر است و استفاده از این نوع سوله عملا برای ساخت سوله مرعداری بسیار بهینه است .

ضمن اینکه اجرای ان نیز سریعتر صورت می گیرد و در اینده توسعه سازه نیز راحت تر است و مونتاژ و دمونتاژ ان نیز به اسانی امکان پذبر است .

در کل بهترین روشی که ما همواره برای ساخت سوله سبک مرغداری توصیه می کنیم استفاده از سوله های خرپایی سبک میباشد .

یک روش دیگر هم که برای ساخت سوله مرغداری وجود دارد استفاده از سوله های تیرورقی است و سوله های تیروروقی اندکی داراری محدودیت هستند و در اندازه های مشخصی جهت حفظ استحکام سوله باید ستون را اجرا کنیم .

ضمن اینکه برای اندازه های بسیا بزرگ هزینه ساخت این نوع سوله بسیار بالا خواهد بود اما در مورد مسائل بهداشتی مشکلی پیش نخواهد امد و صرفا تمرکز روی وزن سوله و هزینه ان می باشد که باز هم همگی انها بسته به تخصص سوله ساز دارد تا نوع مناسب سوله را تشخیص دهد .

درصورتی که سوله ساز بتواند سازه با اندازه مشخص را با تیرورق بسازد و هزینه تمام شده ان پایین تر باشد این نوع سوله نیز برای مرغداری مناسب خواهد بود .

نکات مهم ساخت سوله سبک مرغداری

بهترین نوع سوله برای مرعداری سوله خرپایی می باشد .

هزینه ساخت سوله مرعداری با خرپا به مراتب پایین تر از سایر روش ها می باشد و استحکام ، ایمنی ، ساخت و اجرای ان نیز راحت تر و سریع تر است .

سوله مرغداری به دلیل حساسیت بالای بهداشتی باید در مکان مناسب ساخته شود تا از انتقال هر گونه بیماری جلوگیری شود و ضمن اینکه اگر مکان ساخت در کنار مرغداری های دیگر است باید فاصله مناسب با سایر مرغداری ها حفظ شود .

چرا که در صورت وجود هرگونه بیماری در مرغداری های اطراف مرغداری شما از انتقال هرگونه بیماری در امان باشد . پوشش سقف سوله در سازه مرغداری بسیار مهم است و باید از پوشش درست برای محیط مرغداری استفاده شود که نه زیاد نورگیر باشد و نه زیاد تاریک.

داخل سازه مرغداری هم باید به گونه ای طراحی شود تا امان تردد و همچنین کار در داخل سوله و مرغداری دچار اختلال نشود .

سرمایش ، گرمایش و تهویه در این نوع سوله ها بسیار مهم می باشد .

با توجه به نکات گفته شده ساخت یک سوله سبک مرغداری نیاز به تخصص و بررسی جوانب مختلف دارد . ما در شرکت سوله سبک همواره اماده هستیم تا با کمک دانش و تخصص تیمی ، بهترین سازه های سبک و فوق سبک را با بالاترین کیفیت و استاندارد کامل برای شما کارفرمایان عزیز اجرا نمائیم .

با تشکر شرکت سوله سبک۴ پاسخ به “سوله سبک مرغداری”

 1. راد گفت:

  برای مرغداری کوچیک میشه از یو بی ام استفاده کرد ؟

  • مدیر گفت:

   با سلام ، سوله های یو بی ام به دلیل مسائل بهداشتی برای سوله هایی که بهداشت در آن ها مهم است همچون سوله مرغداری مورد تایید نیستند .

 2. رحمان گفت:

  برای سوله سبک مرغداری از کدوم سوله ها استفاده کنیم بلاخره مهندس ؟ ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

©1398 - سوله سبک ، حقوق انتشار محفوظ است

طراحی سایت شرکتی seo90