ساخت سوله با دهانه بزرگ

ساخت سوله با دهانه بزرگ

مدیر        بدون نظر    ساخت سوله   

ساخت سوله با دهانه بزرگ

ساخت سوله با دهانه بزرگ امروزه بسیار مهم است . درواقع دلیل پیدایش سوله های سبک هم همین موضوع بود که بتوان ساخت سوله با دهانه بزرگ را عملی کرد .

روش سوله سازی سنتی متاسفانه پاسخگوی این روش نبود و اگر هم بود با مشکلات زیادی مواجه می شدیم . برای مثال ستون های متعددی که در دهانه های بزرگ ایجاد می شدند باعث ایجاد مشکلات در رفت و آمد می شد .

اما امروزه می توان با وجود سوله های سبک و فوق سبک مهندسی شده ، به راحتی سوله هایی بسیار بزرگ تر و با ستون ها بسیار کمتر ایجاد کرد .

سوله خرپایی سبک

شرکت ما هم اکنون توانایی ساخت سوله های فوق سبک با کمترین میزان وزن در هرمتر را دارد و می توانیم سازه های بسیار بزرگتر را بدون اینکه از ستون استفاده شود با بهترین استحکام بسازیم .

در سوله هایی که برای سازه هایی مثل سوله ورزشی یا سوله های انبار های بزرگ استفاده می شوند عموما نیاز داریم تا ستون نداشته باشیم و یا تعداد ستون ها باید بسیار کمتر باشند .

این روش ساخت و ساز تنها با سوله های سبک خرپایی امکان پذیر است . سوله های سبک خرپایی درواقع تنها روش ساخت سوله با دهانه بزرگ هستند .

روش های ساخت سوله با دهانه بزرگ

سوله هایی همچون سوله های سنگین تیرورقی جهت ساخت سوله با دهانه بزرگ اصلا مناسب نیستند . دلیل اول اینکه این سوله ها برای دهانه های بزرگ مصرف فولاد بسیار بالایی دارند و همین هزینه فولاد به تنهایی بسیار رقم سرسام آوری خواهد شد .

مورد دوم مربوط به تعداد ستون می باشد سازه های تیروررقی بعد از اندازه های مشخصی نمیتوانند بدون ستون اجرا شوند به همین دلیل استحکام سازه باید با ستون تامین شود که در دهانه های بزرگ ما این گزینه را نمی خواهیم پس نمی توان سازه هایی با دهانه بزرگ را با سوله های سنگین اجرا کرد .

سوله های UBM هم دارای اندازه های مشخصی هستند و نمی توان بعد از اندازه های مشخصی قوس این سوله ها را مخصوصا در حالت زمین به زمین به وجود آورد بنابراین این دو گزینه برای ساخت سازه هایی با دهانه های بزرگ اصلا گزینه نیسیتند .

تنها روش ساخت سوله هایی با دهانه های بزرگ فقط و فقط سوله های خرپایی هستند و سوله های خرپایی با مهندسی ساخت خاص خود به نوعی طراحی می شوند که استحکام سازه در ساختمان سوله به شکل بهینه تقسیم می شود و استحکام سوله در برابر بارهای وارد بر آن تامین می شود .

ساخت سوله با دهانه بزرگ به روش خرپایی هم باعث سریع تر ساخته شدن سازه و هم باعث کاهش بسیار زیاد هزینه ها می شود .


برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

©1398 - سوله سبک ، حقوق انتشار محفوظ است

طراحی سایت شرکتی seo90