اجاره سند و معتبر ترین مراکز اجاره وثیقه

مدیر        بدون نظر    رپورتاژ   

در این مقاله که در قالب یک رپورتاژ خبری منتشر شده است قصد داریم تا موضوع اجاره سند و در کل اسنادی که جهت وثیقه به اجاره داده می شوند را بررسی نموده و به معتبر ترین مراجع و دفاتر اجاره سند نیز اشاره داشته باشیم .

تهیه سند و ضمانت از معتبر ترین گروه اجاره سند

 021-66030739 / 021-66891290 / 021-66872449

زمانی که شخصی در اثر اتهام وارد به او ، مجبور به حضور در یکی از مراجع قضایی می شود ، با توجه به اتهام و همچنین شرایط پرونده آن شخص ، مقام محترم قضایی می تواند قرار وثیقه صادر کند .  به این معنی که آن شخص می تواند با قرار دادن یک وثیقه که میزان و مبلغ ان توسط مقام قضایی مشخص خواهد شد ، موقتا آزاد باشد و بتواند تا موعد رسیدگی نهایی به پرونده و صدور حکم ، به کار هایی که جهت برائت او نیاز است بپردازد . آزادی به قید ضمانت معمولا در جرائم غیر عمد بسیار زیاد امکان پذیر است و شخص متهم می تواند وثیقه را به مرجع قضایی ارائه نموده و موقتا آزاد باشد .

قرار وثیقه به عنوان یکی از قرارهای تامین کیفری است که در ماده 132 قانون دادرسی دادگاه عمومی و انقلاب در امورات کیفری مورد توجه است . این قرار می توان گفت شدید ترین نوع قرار ها است از انجا که باید عین مال و یا سند مالکیت در اختیار دادسرا قرار گیرد . پس در این شرایط عین مال ، دیگر در اختیار ما نیست و تماما در اختیار مرجع قضایی به امانت خواهد ماند . از این جهت این قرار به عنوان مطمئن ترین نوع قرار شناخته می شود . میزان این قرار توسط مقاوم محترم قضایی تعیین می شود . این میزان با توجه به نوع پرونده و میزان خسارت و … متغیر است . که متهم می تواند سند ملکی ، وجه نقد و یا ضمانت نامه بانکی و … ارائه کند تا ارزش آن با قرار صادره برابری نماید البته در صورتی که به این میزان وثیقه دسترسی داشته و قادر به ارائه ان باشد .

در شرایطی که شخص قادر به ارائه این میزان وثیقه نیست ( ممکن است سند در دسترس خود و یا نزدیکان نباشد و یا به هر دلیل سند در گرو جایی باشد ) می تواند این میزان وثیقه را اجاره نماید . بسیاری از افراد از موضوع اجاره سند و وثیقه اطلاعی ندارند و همین موضوع باعث می شود تا بسیاری از افراد روانه بازداشت شوند . باید گفت بله ، اجاره کردن سند امری کاملا قانونی و ممکن است به شرطی که اطلاعات درست در رابطه با نحوه تهیه سند و مراحل کاری و اداری آن داشته باشید در غیر اینصورت ممکن است نتیجه بر عکس داشته باشد .

درست است که میتوان سند و وثیقه را اجاره نمود اما این کار باید تحت چه شرایطی و از کجا انجام شود ؟ در قدم اول شاید اینگونه به نظر شما آید که هر کسی که سند اضافی داشته باشد می تواند به شما اجاره دهد و در قبال ان کمی هزینه دریافت کند اما در حقیقت موضوع به همین سادگی هم نیست . اول از هرچیزی باید بدانید که هر سندی را نمیتوان به عنوان وثیقه جهت ضمانت به مراجع قضایی ارائه نمود . همانطور که در بالا هم گفته شد ارزش این سند باید با میزان وثیقه برابر باشد که البته بیشتر بودن هم مشکلی ندارد اما نباید کمتر از میزان قرار صادر شده باشد . مورد بعدی اینکه اگر سند مربوط به ملک است ، این ملک توسط کارشناس محترم مراجع قضایی بازرسی خواهد شد و همچنین نباید این سند نواقصاتی همچون کارهای شهرداری و اوقاف و … داشته باشد . در اکثر اوقات شش دانگ بودن سند نیز از شرایط اصلی محسوب می شود . پس همانطور که دریافتید تحت شرایط خاصی می توان سندی را به عنوان وثیقه جهت ضمانت ارائه نمود .

مراجع و دفاتر معتبر اجاره سند

مطمئن ترین و درست ترین راه ، تهیه سند از دفاتر و کارگزاری های معتبر است . در حال حاضر در کشور تعداد این مراجع انگشت شمار است ( مراجع معتبر با نرخ عرف قانونی ) و از این جهت همکاری با این مراجع نیاز به شناخت دارد . این دفاتر از این جهت که طبق عرف نرخ مشخص اسناد را اجاره می دهند و مهم تر از همه سابقه کاری مرتبط و مناسبی نیز دارند ، لذا می توان با خیالی آسوده با آنها همکاری نمود و از انجام بدون معطلی فرآیند های کاری و اداری و به نتیجه رسیدن ان اطمینان حال نمود .

اجاره سند برای ضمانت

متاسفانه یکی از نقاط ضعف هر انسانی مسائل مالی است . این نقطه ضعف در فرآیند اجاره سند نیز خود را نشان داده است . متاسفانه افراد سودجو و غیرعامل ، که اکثرا تخصص و تجربه لازم در این موضوع را ندارند ، اقدام به ارائه سند به شکل اجاره ای می نمایند که این اسناد نیز غالبا شرایط لازم برای ضمانت را نداشته و با هزینه هایی بسیار پایین تر اجاره داده می شوند . همین هزینه پایین باعث می شود تا خانواده های متهم به سمت این افراد سوق داده شوند و نهایتا چیزی که عاید حال خواهد شد ، دستی خالی از همه چیز است . از این جهت توجه داشته باشید که اگر برای ضمانت متهم خود ، تصمیم به اجاره کردن سند گرفتید ، حتما و حتما تمامی مراحل را توسط کارگزاری های مجرب و عامل انجام دهید .

هزینه های اجاره سند همانطور که گفته شد یکسان نیست و با توجه به قرار های صادره ، شرایط پروند و همچنین انجام کار ، توسط کارشناسان مجموعه های معتبر محاسبه شده و خدمت شما اعلام خواهد شد . هیچگونه قیمت مشخص و یا محاسبه نرخ اجاره به شکل درصدی در دفاتر معتبر وجود ندارد و تماما عرف مشخصی دارد . پس اگر تمام این موضوعات برای شما مهم است ، قبل از اقدام به هرگونه اجاره سند و یا پرداخت هزینه ، نسبت به صحت عملکرد مرجع مربوط اطمینان لازم را حاصل نمائید . توجه داشته باشید که اجاره سند برای دادگاه معمولا سالانه است .

گروه مشاورین کارگزاران ، اجاره دهند سند و ضمانت جهت آزادی متهم و زندانی

یکی از بزرگترین و معتبر ترین مراجع اجاره دهنده سند و وثیقه برای سراسر کشور ، گروه مشاورین کارگزاران واقع در شهر تهران می باشد . این گروه مشاورین با بیش از دو دهه سابقه کاری مرتبط در زمینه ضمانت و آزادی متهم و زندانی ، با بیش از صدها کیس مشاوره و آزادی موفق ، شرایط را فراهم نموده است تا تمامی هم میهنان از سراسر کشور ، بتوانند بدون معطلی و در شهر خود ، سند اجاره ای تهیه نمایند . معمولا خانواده های محترم در وهله اول در شناسایی مراجع معتبر و نهایتا طولانی بودن فاصله شهری نگران هستند اما در کارگزاران می توانید تنها با یک تلفن و مشاوره اولیه ، مراحل ضمانت و آزادی زندانی خود را فوری و بدون معطلی انجام داده ودر 48 تا 72 ساعت کاری ، با توجه به تجربه کارشناسان و وکلا این مجموعه ، شاهد آزادی عزیزان خود باشید .

این مجموعه از ابتدای شروع به کار خود سعی در ارائه این خدمات خدا پسندانه به سراسر کشور را داشته است . شما عزیزان ضمن همکاری با گروه مشاورین کارگزاران جهت تهیه سند و ضمانت ، هیچ مبلغی به عنوان پیش پرداخت متحمل نشده و تمامی مراحل تسویه حساب ، پس از اتمام مراحل کاری و اداری انجام خواهد شد . مراحل تهیه سند از گروه مشاورین کارگزاران :

  • 1- حضور در دفتر کارگزاران و مشاوره رایگان ، تنظیم قرارداد عطف به ماده 10 قانون مدنی
  • 2- ارائه سند شش دانگ کارشناسی شده به بازپرس محترم در دادسرا یا قاضی محترم در دادگاه و اخذ نامه نیابت برای مجتمع قضائی شهر یا شهرستانی که سند شش دانگ و ملک ارائه شده درآن شهرستان واقع شده است
  • 3- ارجاع نامه نیابت به مجتمع قضائی مورد تقاضا و دریافت دستور کارشناسی توسط احدی از کارشناسان رسمی دادگستری برای ارزیابی ملک مذکور
  • 4- اگر مبلغ ارزیابی ملک مورد نظر توسط کارشناس حداقل به میزان قرار وثیقه تأمین گردید ، با اخذ دستور بازداشت سند ، از مقام قضائی نسبت به بازداشت ملک مذکور ازطریق اداره ثبت اسناد و املاک اقدام می شود
  • 5- نامه بازداشتی اداره ثبت و اسناد به انضمام نامه کارشناسی و اوراق قبولی قرار ، معمولأ با پست قضائی به مرجع صادر کننده ارسال می شود

جهت ارتباط با این گروه مشاورین می توانید از طریق پل های ارتباطی که در بالا خدمتتان ارائه شده ، تماس حاصل نموده و مشاوره نمائید . این گروه مشاورین همه روزه حتی در روز های تعطیل همه روزه از 8 صبح تا 8 شب پاسخگوی شما عزیزان هستند .

مطابق با ماده 124 آیین اجرایی کشور ، در صورتی که متهم پرونده ، پس از به اتمام رسیدن زمان مشخصی که توسط مراجع قضایی تعیین شده است به زندان مراجعه نکند و همچنین عذر موجهی هم نداشته باشد ، ایامی که او غیبت داشته است جزو محکومیت او محسوب نشده و وثیقه مورد نظر نیز مصادره میشود . پس از این جهت حتما توجه داشته باشید که نباید شرایط را برای خود و همچنین سند گذار مربوطه مشکل نمود . همراهی شما خانواده های محترم در پیشبرد روند تودیع وثیقه همراه با صبر و شکیبایی در کنار گروه مشاورین کارگزاران و عدم اعتماد به افراد و دفاتر غیر عامل که غالبا روند پروند را دچار مخاطره می کند ، باعث تسریع در حل مشکل شما خواهد شد . شما با حضور در کنار کارگزاران ، در کمتر از 72 ساعت شاهد آزادی عزیزان خود خواهید بود .


برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

©1398 - سوله سبک ، حقوق انتشار محفوظ است

seo90

منو اصلی سایت

شرکت سوله سبک ، یکی از بزرگترین سازندگان سوله در کشور