آموزش رنگ آمیزی نما

آموزش رنگ آمیزی نما

مدیر        بدون نظر    رپورتاژ   

اگرچه ممکن است رنگ آمیزی نمای ساختمان کمی دشوار به نظر برسد، اما انجام این کار فضای دلپذیری را در خارج ازخانه ایجاد می کند.

اقدامات لازم برای رنگ آمیزی نما

اولین قدم این است که خانه را برای نقاشی آماده کنید، برای این کار، زمانی را به شستن کثیفی و آلودگی ها از بیرون خانه اختصاص دهید.

این کار اجازه می دهد تا رنگ به طور کامل در ناحیه مورد نظر جذب شود و به آن اجازه می دهد ظاهر خوب خود را برای مدت طولانی تری حفظ کند، استفاده از شلنگ و برس شستشو معمولاً برای انجام آن ترفند کافی است.

شما می توانید برای رنگ آمیزی از یک متخصص استفاده کنید، این افراد معمولا برای این کار از دستگاه های فشار آب استفاده می کنند و استفاده از این روش می تواند نتایج بسیار خوبی داشته باشد.

اگر نحوه استفاده از این وسیله را نمی دانید، بهتر است خودتان این کار را انجام ندهید، زیرا اگر این کار به درستی انجام نشود، می تواند به نمای خانه آسیب برساند.

بعد از تمیز کردن نمای خانه، نوبت به تمیز کردن رنگ از روی دیوار می رسد. انجام این کار قبل از رنگ آمیزی بسیار مهم است، زیرا رنگ آمیزی روی آن می تواند مشکلات زیادی را در آینده ایجاد کند.

هدف از رنگ آمیزی نمای بیرونی خانه تمیز و جذاب نگه داشتن آن است. یکی از راه حل هایی که در این زمینه استفاده می شود، سمباده زدن محل مورد نظر است. استفاده از این روش سبب می شود تا سطح مورد نظر یکنواخت گردد.

پس از سنباده کاری سطح کار، مشکلات را برطرف کنید و به عنوان مثال، طراحی ویلا سه بعدی اگر شکاف یا سوراخی در نمای خانه خود دارید، بهتر است آن را با استفاده از بتونه پر کنید و بازسازی شود.

نکات مهم برای رنگ آمیزی نما

توصیه می شود هنگام رنگ آمیزی نمای بیرونی منزل خود از قلم مو استفاده کنید زیرا این کار سبب می شود تا شما کنترل و کارایی بیشتری روی کار داشته باشید.

استفاده از اسپری رنگ در صورتی که توسط افراد متخصص و کار آزموده انجام نگیرد باعث آشفتگی زیادی در رنگ آمیزی می شود.

برای رنگ آمیزی پارکت لمینت از غلطک های رنگ استفاده نکنید، زیرا بیرون را صاف نمی کند و اگر می خواهید از غلطک استفاده کنید، بهتر است از آنها فقط برای رنگ آمیزی آجر و درب های ورودی بزرگ استفاده کنید.

پس از هر بار استفاده، بهتر است قلم مو را کاملاً بشویید و همچنین بهتر است این کار را در وسط کار انجام دهید زیرا این کار قلم مو را برای مدت طولانی تری سالم و قابل استفاده نگه می دارد.

برای رنگ آمیزی مناسب و باکیفیت لازم است کار را از بالا شروع کنید و تا پایین ادامه دهید زیرا وقتی شروع به نقاشی در قسمت بالایی می کنید، رنگ به سمت پایین جریان می یابد.

در واقع شروع کار رنگ آمیزی از بالای نما تا مناطقی که رنگ در آن جریان می یابد سبب می شود تا سطح به خوبی رنگ آمیزی شود و همچنین رنگ آمیزی را از سمت چپ شروع  کنید زیرا در اینجاست که به احتمال زیاد متوجه مناطق ضعیف رنگ شده می شوید.

شرایط آب و هوایی یکی دیگر از ملاحظات مهم هنگام شروع کار رنگ آمیزی است، زیرا اگر هوا بارانی باشد، ممکن است رنگ پاک شود و یا کیفیت و زیبایی آن کاهش یابد.

اگرچه رنگ لاتکس پس از خشک شدن بسیار مقاوم و پایدار است و  هنگام تمیز کردن به راحتی قابل شستشو است، اما در هنگام رنگ آمیزی در برابر رطوبت و آب بسیار آسیب پذیر است.

ویلا پیش ساخته بهتر است به جایی که سایه است دقت کنید و اعمال خود را با توجه به حرکت سایه تنظیم کنید و کار را از جایی که خورشید می تابد شروع نکنید.

به دور خورشید و در سایه، کار خود را پیش ببرید و به عنوان مثال، صبح  ها که خورشید در شرق می تابد، از غرب شروع به کار کنید.

ما در این مطلب تلاش نمودیم تا شما را با رنگ آمیزی مناسب ساختمان آشنا سازیم و همچنین نکات مهمی را برای رنگ آمیزی در اختیار شما قراردهیم که توجه به آنها سبب انجام کار رنگ آمیزی با کیفیت خوب و عالی می شود.

villatobesaz.com


برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

©1398 - سوله سبک ، حقوق انتشار محفوظ است

سئو نود

منو اصلی سایت

شرکت سوله سبک ، یکی از بزرگترین سازندگان سوله در کشور