آموزش بوت استرپ

مدیر        بدون نظر    رپورتاژ   

در این مقاله ، در رابطه با آموزش بوت استرپ و همچنین معرفی یکی از بهترین دوره های آموزشی در خدمت شما هستیم اما قبل از آن توضیح مختصری خدمت دوستانی ارائه کردیم که در زمینه طراحی سایت اطلاعاتی ندارند .

امروزه طراحی سایت و کسب درآمد یکی از مسیر هایی است که علاقمندان زیادی نیز پیدا کرده است . دنیای طراحی سایت در گام اول بسیار بزرگ و توسعه یافته بنظر میرسد ، در واقعیت هم البته تا حد زیادی اینگونه است اما همانند تمامی مباحث دیگر ، در دنیای طراحی سایت نیز میتوان مسیر های راحت تری را انتخاب کرد تا سریع تر به نتیجه رسید .

توجه داشته باشید که دنیای طراحی سایت از لحاظ فنی ، آموزشی و حتی کسب درآمد به دو قسمت فرانت اند ( Frontend ) و بک اند ( Backend ) تقسیم بندی شده است .

منظور از بخش فرانت اند ، قسمت های طراحی ظاهر و قیافه وب سایت ها می باشد ( قصد نداریم توضیحات را سخت کنیم ) . پس دوستانی که کار آنها صرفا طراحی کردن ظاهر و پوسته وب سایت ها می باشد اصطلاحا فرانت اند کار هستند . این اشخاص با زبان های طراحی سروکار دارند و سمت زبان های برنامه نویسی غالبا حرکتی ندارند . اما ممکن است خودشان علاقمند به یادگیری باشند اما در هر صورت یک فرانت اند کار یا زبان های طراحی که عموما ساده تر هستند ( هم از لحاظ یادگیری و هم کار ) کار میکنند .

برخی دوستان نیز که اصطلاحا برنامه نویس وب و بک اند کار هستند ، با زبان های برنامه نویسی و الگوریتم های حل مسئله روبرو شده و به پوسته هایی که توسط طراحان اجرا شده است روح و جان می بخشند .

برای مثال اگر طراح یک دکمه جهت ثبت نام در داخل سایت قرار داده باشد ، تا زمانی که برنامه نویس دستورات لازم برای این دکمه را برنامه نویسی نکند ، به هیچ عنوان دکمه مورد نظر امکان ثبت نام برای شما نخواهد داشت . پس گام اول ، طراحی پوسته و ظاهر و گام دوم روح بخشیدن و برنامه نویسی پوسته است .

ممکن است یک شخص مهارت های هر دو بخش را داشته باشد و خودش پوسته های دلخواه را طراحی نموده و همان پوسته را به وب سایت های داینامیک ( جان دار و قابل تغییر در تمامی بخش ها ) تبدیل نماید .

کدام بخش راحت تر و سریع تر است و درآمد مناسبی هم دارد ؟

یادگیری زبان های سمت فرانت اند بسیار راحت تر است چرا که این زبان ها عموما به شکل دستورات مشخص هستند و به شکل نشانه گذاری انجام می شوند . همچنین سرعت یادگیری این زبان ها نیز نسبت به زبان های بخش بک اند وب برنامه نویسی بالاتر است . اما درآمد بخش فرانت اند به مراتب کمتر ار بخش برنامه نویسی است ( در حالت کلی با توجه به زحمت کار و نوع پروژه ها ) . در قسمت فرانت اند شما ممکن است مجبور به یادگیری چند زبان طراحی باشید از جمله html و css و یکی از فریمورک های طراحی مثل bootstrap و نهایتا قسمت هایی از زبان جاوا اسکریپت یا در شرایطی بهتر کتابخانه jQuery . موارد بسیار بیشتری نیز در بخش فرانت وجود دارند که البته شما با یادگیری موارد ذکر شده می توانید درآمد مناسبی داشته باشید و بیش از 80% پوسته های وب سایت ها را پیاده سازی کنید .

آموزش بوت استرپ 5

دربخش برنامه نویسی شما ممکن است تنها با یادگیری یک زبان برنامه نویسی قادر باشید تا بسیاری از پروژه ها را پیاده سازی کنید . شاید در نظر اول اینگونه باشد که یادگیری یک زبان برنامه نویسی ساده تر از یادگیری 5 زبان در بخش طراحی است ما حقیقتا اینگونه نیست و هر قسمتی زحمت خود را می طلبد . میزان درآمد بخش های برنامه نویسی به مراتب بیشتر است .

ورود به بخش فرانت اند

اگر شما نیز از این دست دوستان هستید که در زمینه فرانت اند در حال فعالیت و یادگیری هستید مطمئنا برای یکبار هم که شده اسم بوت استرپ را شنیدید . شما در گام اول در بخش فرانت باید زبان نشانه گذاری Html را یادبگیرید . پس از یادگیری Html که زمان زیادی هم نیاز نداشته و بسیار ساده است ، شما وارد یادگیری بخش Css خواهید شد . زبان Css ابزار اصلی دست یک طراح است و شما تا میتوانید باید زمان مناسبی جهت یادگیری و توسعه مهارت های خود در زمینه زبان Css صرف کنید .

پس از اینکه شما به مهارت مناسبی در زمینه Css رسیدید ، جهت استاندارد سازی کدنویسی و توسعه ساده تر پروژه ها ، نیاز دارید تا یکی ازفریمورک ها ( فریمورک : ابزاری که بر پایه یک زبان ایجاد شده است تا کدنویسی در آن زبان ساده تر شود ، بوت استرپ نیز یک فریمورک برای زبان Css است و جهت کدنویسی آسان در Css طراحی شده است ) برای Css را یاد بگیرید .

فریمورک های مشهوری همچون بوت استرپ ، یوآی کیت ، فاندیشن و … وجود دارند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند . اما چرا بوت استرپ به این میزان معروف شده و همه تمایل دارند تا آن را یاد بگیرند ؟

بوت استرپ یکی از فریمورک های Css است که یادگیری آن نسبت به سایر فریمورک ها بسیار راحت تر است و شما در صورت داشتن دوره های آموزشی مناسب میتوانید ساختار کلی این ابزار را به راحتی درک نمائید .

ضمن اینکه استفاده از بوت استرپ نیز بسیار راحت تر است و اکثر وب سایت ها در بخش واکنشگرایی خود از این فریمورک استفاده می کنند .

زمانی که شما از فریمورک استفاده می کنید ، چون این فریمورک در تمامی دنیا قابل دسترس بوده و توسط مجمع بزرگی از طراحان در حال استفاده است ، اگر پروژه شما توسط شخص دیگری مورد توسعه قرار گرفت ، این توسعه بسیار راحت خواهد بود چرا که اگر شخص توسعه دهنده به بوت استرپ تسلط داشته باشد پس میتواند به سادگی کدهایی که شما نگارش کردید را درک نموده و پروژه را مطابق با تغییرات جدید پیاده سازی نماید . پس دلیل اصلی استفاده از فریمورک ها چه در بخش فرانت اند و چه در بخش بک اند استاندارد سازی پروژه است . مواردی دیگر همچون کدنویسی سریع ، زیبایی ظاهر و … در موارد بعدی مطرح هستند .

اما اگر شما به مرحله یادگیری بوت استرپ رسیدید باید از کجا مهارت های لازم برای کار با بوت استرپ را کسب کنید ؟

بهترین آموزش بوت استرپ

در حال حاضر شما میتوانید وارد وب سایت بوت استرپ شده و یادگیری را به شکل متنی و مطالعه داکیومنت بوت استرپ آغاز کنید اما حقیقتا این داکیومنت به نوعی نیست که تمام افراد مبتدی بتوانند آن را درک نموده و توضیحات هر قسمت را به درستی اجرا نمایند . از این جهت استفاده از دوره های آموزشی ویدیویی بهترین روش برای یادگیری است .

البته ذکر یک نکته نیز در این قسمت ضرورت دارد و آن هم اینکه برای یادگیری بوت استرپ و یا هر زبان در بخش های طراحی یا برنامه نویسی شما لازم است تا حدالامکان با آخرین نسخه آن کار کنید . وب سایت های آموزشی بسیاری در حال حاضر در سطح وب فارسی در حال فعالیت هستند که دوره های آموزشی مناسبی نیز منتشر نمودند . ما در این مقاله یکی از وب سایت های آموزشی در زمینه ارائه آموزش های طراحی و برنامه نویسی را خدمتتان معرفی خواهیم نمود تا با آموزش های این وب سایت و مسیرهایی که جهت یادگیری در اختیار دانشجویان خود قرار داده است ، یکبار برای همیشه مهارت های لازم را کسب نموده و با خیالی آسوده از مهارت های خود وارد بازار کار شوید .

آموزش بوت استرپ و تسلط به مهارت با این فریمورک حقیقتا یکی از نیاز های اصلی برای هر طراح محسوب می شود . میتوانید از لینک ارائه شده در این قسمت وارد یکی از دوره های آموزش با کیفیت در زمینه بوت استرپ شوید .

آموزش بوت استرپ

در این دوره آموزشی تدریس به شکل کاملا ویدیویی با سرفصل های آموزشی دقیق و چیدمانی مناسب صورت گرفته است تا دانشجویانی که پس از یادگیری زبان Css وارد یادگیری فریمورک بوت استرپ شدند بتوانند به راحتی با سرفصل های این ابزار ارتباط برقرار کنند .

یکی از ویژگی های واقعا خوب در این دوره آموزشی ، اجرای چندین پروژه عملی مطابق با نمونه های واقعی است . به این دلیل که این دوره آموزشی تماما بر روی آموزش آخرین نسخه بوت استرپ تمرکز نموده است لذا 5 پروژه فوق العاده در انواع مختلف با در نظر گرفتن نکات هدف هر سرفصل در بوت استرپ خدمت دانشجویان عزیز آموزش داده شده است .

البته لازم به ذکر است وب سایت معرفی شده یکی از وب سایت های فوق العاده در زمینه ارائه دوره های آموزشی طراحی و برنامه نویسی مخصوصا در زمینه وب است و هدف از معرفی این مجموعه آموزشی انتقال تجربیات دوستانی بوده است که در دوره های آموزشی این مجموعه حضور داشته و نتایج بسیار عالی با درصد رضایت بالایی کسب نمودند . امیدواریم تا این معرفی برای آن دسته از دوستان که به دنبال مسیر های درست یادگیری هستند بسیار مفید واقع شود .

 


برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

©1398 - سوله سبک ، حقوق انتشار محفوظ است

سئو نود

منو اصلی سایت

شرکت سوله سبک ، یکی از بزرگترین سازندگان سوله در کشور